Воскресенье, 18 Октябрь 2020 00:00

Ініціатива щодо списання старих вагонів закінчиться здорожчанням товарів і судовими позовами – нардеп Скічко

Скічко: Якщо сьогодні рішенням, постановою Кабміну заборонити використання таких вагонів, це буде означати, що власник цих вагонів може піти до суду і відвоювати своє право використовувати ці вагони

Наміри Мінінфраструктури зменшити термін експлуатації залізничних вагонів призведуть до їх дефіциту на ринку перевезень і подорожчання товарів, а також загрожує судовими позовами від власників списаних вагонів. Про це заявив народний депутат від "Слуги народу", член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко в ефірі каналу "Україна 24".

Об этом сообщает База компромата

"Заборонити використовувати ті вагони, у які бізнес уже вклав сьогодні гроші, – це означає зірвати поставки, це означає поставити під загрозу програму "Велике будівництво" та іншу логістику. Це означає, що відбудеться здорожчання і дефіцит", – розповів Скічко.

На його думку, за нинішніх умов ухвалювати рішення про скорочення терміну експлуатації залізничних вагонів недоцільно. Він також вважає, що списання старих вагонів може призвести до хвилі судових позовів проти "Укрзалізниці" від власників вагонів.

"Коли заводиться вагон і робиться капітальний ремонт, то спеціальна служба спільно з "Укрзалізницею" та інститутом виписують продовження терміну експлуатації. Тобто вони цей дозвіл надають. Відповідно, якщо там стоїть печатка "Укрзалізниці", що цей дозвіл був наданий, це означає, що такий вагон може продовжувати експлуатацію. Якщо сьогодні рішенням, постановою Кабміну заборонити використання таких вагонів, це буде означати, що власник цих вагонів може піти до суду і знову ж таки відвоювати своє право використовувати ці вагони. Тобто ми отримаємо постійний процес судів, який у результаті "Укрзалізниця" ще й може програти, тому що вона такий дозвіл надала", – пояснив Скічко.

Списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить "Укрзалізницю" купувати нові вагони, хоча значно важливіше спрямовувати інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури. Таку думку висловив президент об’єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вагонів.

Наталія Петриченко, президентка асоціації "Укрвідтранс", до якої належать оператори вантажних залізничних перевезень, заявила, що намір Мінінфраструктури скоротити термін експлуатації вантажних вагонів порушує європейські директиви. Зі свого боку, віцепрезидент Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов назвав наміри Мінінфраструктури "дуже дивним рішенням", зазначивши, що вагони потрібно списувати з огляду на їхній технічний стан, а не термін експлуатації.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/initsiativa-shchodo-spisannja-starih-vagoniv-zakinchitsja-podorozhchannjam-tovariv-i-sudovimi-pozovami-nardep-skichko-1523304.html”