Суббота, 31 Октябрь 2020 00:00

У зупинених кримінальних провадженнях НАБУ фігурують судді Конституційного суду — Ситник

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що в тих кримінальних провадженнях агентства, які довелося зупинити через рішення Конституційного суду, фігурують і самі судді КСУ.

Об этом сообщает Компромат 2.0Про це повідомляє Радіо Свобода.


«У першу чергу, серед тих проваджень фігурують судді Конституційного суду, які ухвалювали це рішення. Це не перше рішення, яке направлене проти антикорупційної інфраструктури, але перше, коли судді явно діяли в стані реального конфлікту інтересів», — сказав він.


За словами Ситника, частина цих справ, які розслідувало НАБУ, стосується суддів Конституційного суду.


«Судді, які ухвалили рішення щодо себе, фактично скасували відповідальність за ту статтю, за якою вони потенційно могли бути притягнуті до кримінальної відповідальності», — сказав директор НАБУ.


Однак Ситник не назвав конкретні прізвища суддів КСУ, які фігурують у провадженнях НАБУ. За його словами, щодо цих суддів НАЗК провело «повну перевірку».


«Я можу сказати так: НАЗК проводило повну перевірку щодо суддів Конституційного суду. І в нас уже був один висновок щодо наявності в діях одного судді Конституційного суду складу злочину, передбаченого статтею 366-1 (декларування недостовірної інформації – ред. ), і за цим висновком НАБУ зареєструвало кримінальне провадження», — сказав він.


Ситник заявив, що фактично ряд суддів Конституційного суду діяли в стані конфлікту інтересів.


Читайте також:
Анна Маляр
Коли закон просто не має відповіді. Що робити з КСУ?


27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366-1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних у декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК з контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.


У НАЗК заявили, що судді прийняли рішення у власних інтересах.


Крім того, в агентстві заявили, що своїм рішенням КСУ заблокував призначення переможців місцевих виборів, що пройшли 25 жовтня.


За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли в свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.


У відповідь КСУ поскаржився на постійний тиск з боку антикорупційних органів.


Читайте також:
Олена Сотник
Три сценарії розгортання кризи навколо Конституційного суду


Після рішень КСУ президент України Володимир Зеленський скликав екстрене закрите засідання РНБО, а вже ввечері 29 жовтня НАЗК повернуло доступ до єдиного реєстру електронних декларацій після відповідного розпорядження Кабінету міністрів.


Крім того, Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду.


КСУ скасував статтю про незаконне збагачення і обов’язкові електронні декларації через кілька місяців після того, як 4 серпня поточного року 47 народних депутатів від ОПЗЖ і групи За майбутнє зробили відповідне подання. Воно містило претензії до повноважень антикорупційних органів та до відповідальності за корупцію.


Редактор: Дар’я Колесніченко


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/konstituciyniy-sud-suddi-figuruyut-v-provadzhennyah-nabu-novini-ukrajini-50121086.html”