Суббота, 31 Октябрь 2020 00:00

Конституційний суд – Володимир Зеленський пропонує звільнити всіх суддів КСУ – новини Україна

Президент України Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства». У Раді його визначали як невідкладний.

Об этом сообщает Редакция news

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

Відповідно до законопроєкту, президент пропонує нардепам визнати рішення Конституційного суду про неконституційність певних положень закону «Про запобігання корупції» нікчемним і таким, що не створює правових наслідків.

Також у документі передбачається і звільнення усіх суддів Конституційного суду та початок відбору нового складу КСУ.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що судді КСУ вийшли за межі конституційного подання, а їхнє рішення не мало належного обґрунтування, а тому ухвалили вони його шляхом маніпуляцій.

«Відтак існує необхідність забезпечити збереження європейського та євроатлантичного вибору українського суспільства, дотримання принципу верховенства права конституційними органами, усунути загрозу для національної безпеки України та забезпечити дотримання принципу верховенства права, встановленого Конституцією України», — йдеться у записці.

Водночас у Конституції України перелічені конкретні випадки, у яких можна звільнити суддів Конституційного суду. Це може бути неспроможність виконувати свої обов’язки за станом здоров’я, порушення вимог щодо несумісності, вчинення істотного дисциплінарного проступку чи нехтування своїми обов’язками та подання заяви про відставку.

Також Конституцією закріплено те, що рішення КСУ не підлягають оскарженню та є обов’язковими для виконання, тоді як президентський законопроєкт пропонує скасувати це рішення голосуванням у парламенті.

  • 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких з «Опозиційної платформи — За життя».
  • НАЗК заявило, що судді КСУ ухвалили рішення у власних інтересах. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників. Судді незабаром поскаржилися Зеленському на нібито тиск з боку антикорупційних органів.
  • У НАЗК заявили, що рішення суду блокує оголошення переможців місцевих виборів.
  • 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після нього з 00:00 30 жовтня на виконання розпорядження уряду НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/53756-zelenskiy-proponuye-radi-zvilniti-ves-sklad-konstituciynogo-sudu”