Воскресенье, 22 Ноябрь 2020 00:00

Лікар назвала тривожні ознаки COVID-19 у дітей


Якщо в дитини виникає задишка, батькам треба бити на сполох, оскільки це може свідчити про зараження коронавірусом.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Про це заявила директорка львівської лікарні "Охматдит" Олександра Бурда. Вона розповіла, на що ще потрібно звертати увагу, щоб уникнути важких наслідків COVID-19 у дітей.

"На забарвлення носогубного трикутника: у дітей він завжди показує, наскільки добре працюють серце й легені. У нормі губи рожеві, шкіра навколо них не повинна бути сірою або синюшного", – додала фахівчиня.

За її словами, в разі виявлення у дитини таких ознак потрібно негайно звертатися спочатку до сімейного лікаря. А якщо такого немає, то до опорної лікарні, яку обласний штаб ТЕБ та НС визначив як ту, де лікують дітей із коронавірусом. Бурда підкреслила, що у Львівській області це саме "Охматдит".

"Якщо хтось у сім’ї хворів, мав нежить або кашель, це теж міг бути COVID-19, але в легкій формі. А в дитини або інших членів сім’ї можливі серйозні наслідки", – додала вона.

Медикиня також зазначила, що в "ковідних" лікарнях влаштовують окреме ізольоване відділення і окрему приймальню. Там є рентген-апарат, УЗД, можна зробити всі необхідні аналізи.

"Краще перестрахуватися, ніж пропустити момент, коли хвороба почне набирати обертів", – підсумувала Бурда.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/health/likar-nazvala-trivozhni-oznaki-covid-19-u-ditey-398731”