На Кінбурнській косі ЗСУ знищили опорні пункти армії рф, – Гуменюк

Наталя Гуменюк — про ситуацію на Кінбурнській косі на Миколаївщині

6 лютого Наталя Гуменюк, начальниця прес-центру Оперативного командування "Південь", розповіла про ситуацію на Кінбурнській косі – частині Миколаївщини – та на лівобережжі Херсонщини.

Об этом сообщает Russian Post

Інформацію оприлюднено у прямому ефірі Всеукраїнського телемарафону.

Гуменюк зазначила, що наразі не видно, щоб армія рф готувалась до наступу у південному напрямку, – наразі ведеться розвідка: літають безпілотники, підпливають човни:

  • ворог намагається облаштувати спостережні пости поближче до позицій ЗСУ. Для цього використовують плавзасоби, відібрані у місцевого населення;
  • крім того, диверсійні катери намагались висадитись на деокупованих територіях, втім – невдало.

На боці України навіть погода, наголосила начальниця прес-центру. Потужний шторм – 6 балів – робить неможливою будь-яку думку про десантування.

Кінбурнська коса, до того ж, має ще одну особливість, яка допомагає Силам оборони: піщаний ґрунт не дає можливості армії рф звести серйозні опорні пункти.

Водночас ті пункти, які окупанти все ж збудували, успішно ліквідовані української артилерією.

Наталя Гуменюк наголосила, що небезпеки наступу армії рф Сили оборони не бачать. Однак помітно, що росіяни постійно підтягують нові сили. Логістичний шлях противника пролягає суходолом через Крим – поки цей шлях працює, нові підрозділи армії рф будуть прибувати.

На Кінбурнській косі ЗСУ знищили опорні пункти армії рф, – Гуменюк

Зазначимо, якщо підсумувати перелік вдалих відпрацювань ЗСУ на півдні, то маємо 6 ефективних ударів:

  • диверсійні групи – 2 шт.;
  • диверсійні катери – 2 шт.;
  • опорні пункти на Кінбурнській косі – 2 шт.

Нагадуємо, напередодні представник Сил оборони "Миколаївський Ваньок" повідомив про знищення військової техніки армії рф на лівобережжі Херсонщини. У тому ж матеріалі йдеться про те, що росіяни навряд чи атакуватимуть, а для контратаки ЗСУ потрібно два фактори: швидкість і далекобійність.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Источник: Проект РУ